Wydarzenia

Przyszłość „zielonych” rozwiązań w budownictwie podkarpackim - konferencja

“Zielone rozwiązania w budownictwie. Szanse i wyzwania dla województwa podkarpackiego” to tytuł konferencji, która 6 listopada 2014 zgromadziła przedstawicieli nauki i przedsiębiorczości. Doświadczone firmy szwedzkie, norweskie i polskie oraz naukowcy podzielili się dobrymi, innowacyjnymi praktykami i nakreślili kierunki rozwoju „zielonych” rozwiązań w branży.

Organizatorzy konferencji: Klaster Jakości Życia Kraina Podkarpacie, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Ambasada Królestwa Norwegii w Warszawie oraz Politechnika Rzeszowska zaprosili potencjalnych partnerów w celu zapoczątkowania sieci współpracy na rzecz wdrożenia „zielonych” rozwiązań przez polskich wykonawców.

Ponad 70 zaproszonych gości oraz wielu studentów miało okazję zapoznać się m.in. z zagadnieniami adaptacji starych budynków w nowoczesnej przestrzeni miejskiej, wyzwaniami projektowania budynków energooszczędnych,  korzyściami płynącymi z „zielonego” budownictwa w teorii i praktyce krajów skandynawskich. W drugiej części konferencji odbyły się dwa panele eksperckie: „Infrastruktura dla zrównoważonej turystyki” oraz „Zielony rozwój miast Podkarpacia”. Poruszane tematy wspierają bezpośrednio wizję Klastra, która bazuje na „zielonych” technologiach.

Więcej informacji można znaleźć w relacjach medialnych pod poniższymi linkami:

http://www.biznesistyl.pl/biznes/biznes-na-co-dzien/2537_zielone-rozwiazania-w-budownictwie-szansa-dla-podkarpacia.html

http://podkarpackie.pl/index.php/srodowisko/3583-podkarpacie-bedzie-budowac-na-zielono

Załączniki:
Pobierz plik (Agenda_konferencja_Green Building.pdf)Agenda_konferencja_Green Building.pdf[ ]169 Kb